Intelektualne sukcesy naszej młodzieży

Z dumą informujemy, że dwoje uczniów ILO: Karina Ritter i Mateusz Ptak zakwalifikowali się do etapu zawodów okręgowych XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej!
Olimpiada Filozoficzna sięga do idei i wartości, które przyświecały założycielom jej organizatora, czyli Polskiego Towarzystwa Filozoficznego: umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i porównywania stanowisk filozoficznych, oraz refleksji nad własną postawą w stosunku do odmiennych poglądów.
Młodzi zdolni przeszli do kolejnego etapu dzięki świetnie napisanym esejom filozoficznym na bardzo ciekawe tematy:
• Czy wojna może być sprawiedliwa?
• Czy mamy moralny obowiązek, aby żyć w świecie realnym a nie wirtualnym? Rozważ problem przy założeniu, że istnieje równy dostęp do wirtualnego uniwersum, w którym każdy może odczuwać szczęście.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!