„Eco – sport – connect” Program Sponsoringowy „Grupa Azoty START”

Udział w projekcie Programu Sponsoringowego „Grupa Azoty START”. Nasz zaproponowany program „Eco – sport – connect”

I Liceum Ogólnokształcące im . Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, brało udział w projekcie Programu Sponsoringowego „Grupa Azoty START”. Nasz zaproponowany program „Eco – sport – connect”, miał na celu zakupienie i doposażenie siłowni szkolnej. Dzięki przychylności grupie sponsoringowej „Grupa Azoty START”, udało się tego dokonać. Szkoła pozwoliła sobie na zakup rowerków eliptycznych oraz rowerków stacjonarnych samo- zasilających. Zastosowanie takich rozwiązań pozwoli naszym uczniom nie tylko poprawić aktywność fizyczną, która odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu stylu życia oraz nawyków zdrowotnych, ale również podnieść świadomość ekologiczną. Brak prądu nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie sami go wyprodukować, na sportowo, własną siłą mięśni. Ćwiczenia na siłowni z użyciem powyższych sprzętów pobudzają do pracy wszystkie grupy mięśni. Im większy zakres wykonywanych ruchów, tym mocniej pracuję tę mięśnie, a tym samym zwiększamy intensywność cardio. Dlaczego, więc ograniczać ma nas prąd. Ponadto zakupione sprzęty wyposażone są w E- Connected, która pozwala określić tygodniowy cel w zakresie czasu, dystansu lub spalonych kalorii. Osiągnięcia są rejestrowane i można śledzić statystyki, jednocześnie wyznaczając nowe cele do realizacji. Jak mawiają „ trening czyni mistrza”. Celem tego zadania jest również edukacja ekologiczna poprzez sport oraz promocja sportu w bezpiecznym i czystym środowisku. Należy uświadamiać młodzieży, że aktywność fizyczna oraz promowanie zdrowego stylu życia jest elementem niezbędnym do zachowania dobrej i zdrowej formy, a tym samym wydłuża życia. Natomiast oszczędzanie zasobów naturalnych jest kluczowe do zachowania czystego środowiska dla kolejnych pokoleń. Dziękujemy Grupie Azoty START za wsparcie, a my zabieramy się za kształtowanie tężyzny fizycznej.