Search
Close this search box.

Powiatowy Konkurs Czytelniczo-Recytatorski

Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Recytatorskiego 

2 marca odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Recytatorski. Tegoroczna edycja była poświęcona twórczości Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej. 

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. W pierwszej części konkursu młodzież musiała wykazać się dobrą znajomością „Zemsty” A. Fredry, w drugim etapie kluczowa była umiejętność pięknej recytacji (w tym roku uczniowie prezentowali utwory naszej noblistki oraz romantycznego komediopisarza).  Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach: dobór repertuaru, dykcja i interpretacja.  

Pierwsze miejsce zajął Marcin Gadziała ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, II miejsce wywalczyła Julia Kędzior, również ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie , III lokatę zajął Hubert Lichorobiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego jury po podsumowaniu wyników z obu części postanowiło przyznać cztery wyróżnienia dla: Kacpra Ziobry ze Szkoły Podstawowej w Radwanie, Julii Puły ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, Oliwii Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie oraz Martyny Musiał ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie. 

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!  

Konkurs zorganizowały: p. Anna Janczak, p. Barbara Gniadek i p. Katarzyna Leżoń-Tabor 

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content