Eliminacje rejonowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

17 kwietnia 2023 r. w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbyły się eliminacje rejonowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennice naszego liceum brały udział w zmaganiach. Julia Kądzielawa z III b recytowała wiersz Romana Brandstaettera oraz fragment prozy Cieszę się, że moja mama umarła Jennette McCurdy, natomiast Patrycja Cudak z II c zaśpiewała tekst Jacka Kaczmarskiego pt. Powrót oraz wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pt. Pocałunki z własną kompozycją muzyczną. Akompaniował jej na gitarze Maciej Szkotak z II a. Recytowała również wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. Śpieszmy się. Julia otrzymała wyróżnienie, a Patrycja zakwalifikowała się do kolejnego, wojewódzkiego etapu, który odbędzie się w Krakowie w AST.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.