Search
Close this search box.

Konkurs na zorganizowanie najciekawszej akcji promującej czytelnictwo

Wyróżnienie dla Biblioteki Szkolnej

Nauczyciele bibliotekarze z I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Konkursie na zorganizowanie najciekawszej akcji promującej czytelnictwo 2023.

Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs skierowany do nauczycieli wszystkich etapów nauczania, pracujących na terenie powiatu dąbrowskiego. Zadaniem uczestnika było przeprowadzenie w dniach 8-15 maja akcji promującej czytelnictwo, a następnie przygotowanie i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły relacji z przeprowadzonych działań z zaznaczeniem, że działania te były podejmowane w ramach udziału w Konkursie na zorganizowanie najciekawszej akcji promującej czytelnictwo 2023. Celem konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży do promocji czytelnictwa, propagowanie mody na czytanie, rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży, popularyzacja twórczego spędzania wolnego czasu, rozwijanie umiejętności technologiczno-informacyjnych nauczycieli oraz popularyzacja biblioteki w środowisku lokalnym.

Bibliotekarze angażując do tego uczniów szkoły, przygotowali kampanię informacyjną, nakręcając i montując filmik promujący czytelnictwo. Akcja swoim zasięgiem objęła nie tylko naszą szkołę, ale także biblioteki publiczne z terenu Powiśla Dąbrowskiego.

Relacje uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Anna Jastrzębiec-Witowska, Przemysław Śliwa, Agnieszka Macheta. Komisja oceniała pomysłowość, oryginalność, oprawę artystyczną zorganizowanej akcji oraz zasięg prowadzonych działań i formę relacji. Decyzją jury zostaliśmy nagrodzeni pierwszym wyróżnieniem.

Link do kampanii informacyjnej promującej czytelnictwo:

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content