Search
Close this search box.

„Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” zajęcia on-line z biologii

W roku szkolnym 2022/2023  w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna- nowy model nauczania” uczniowie klasy 1b biorą udział w zajęciach on-line z biologii. W trakcie wykładów następuje łączenie z pracownikami Uniwersytetu Rolniczego oraz uczniami innych szkół średnich z Małopolski.  Pod opieką nauczyciela Pani Olgi Kopały na lekcjach biologii uczniowie realizują treści wykraczające ponad podstawę programową z tego przedmiotu, gdyż jednym z celów projektu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wyboru kierunku studiów. Prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną  pozwala na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów. Uczniowie mają możliwość kontaktu z nauką, rozwijają swoje zainteresowania i talenty. W ramach projektu MCHE nasza szkoła została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt do komunikacji oraz sukcesywnie wzbogacana jest w różnorodne środki dydaktyczne. Ponadto nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach online „na żywo”, które odbyły się 7 czerwca 2023 r. na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa w Krakowie. Temat wykładu był bardzo interesujący: „Różnorodność stawonogów oraz budowa anatomiczna i morfologiczna stawonogów na przykładzie owadów.” Dzięki wykładowcy panu Marcinowi Przybyle, nasi podopieczni dowiedzieli się o ewolucji stawonogów, budowie anatomicznej, budowie morfologicznej, modyfikacji odnóży i aparatów gębowych  oraz poznali jak ogromna jest różnorodność stawonogów na świecie. Następnie uczniowie budowali domki dla owadów oraz mieli okazję zasmakować „suszonych robaczków”.

Wyjazd naszych uczniów na Uniwersytet Rolniczy, był bardzo pouczającą wycieczką, bogatą w treści biologiczne i ważną dla dalszej edukacji przedmiotu. Bardzo dziękujemy Wydziałowi Biotechnologii i Ogrodnictwa za możliwość realizacji takich zajęć w realu. Pozdrawiamy!

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content