Search
Close this search box.

Wymiana uczniowska w ramach projektu „Polsko – węgierskie tête-à-tête”

W dniach od 5.06.2023 do 09.06.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie uczniowskiej, która jest częścią projektu „Polsko – węgierskie tête-à-tête”. W trakcie pobytu uczniowie odwiedzili szkołę partnerską w Budapeszcie, wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez grupę projektową. Uczniowie wspólnie z grupą węgierską zwiedzali miasto, wykonywali zaplanowane w terenie zadania, które przysparzały im dużo przyjemności. W ramach zajęć integracyjnych brali udział w quizach wiedzy o kulturze, historii i przyrodzie Węgier oraz tańczyli tradycyjnego czardasza.

Wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć miejsca oczywiste i te mniej oczywiste. Mogliśmy wjechać na najwyższy budynek w Budapeszcie – Mol Tower, pokręcić się na diabelskim kole – Budapest Eye, zrobić zakupy w Centralnej Hali Targowej. Duże wrażenie zrobił na nas Pomnik Bohaterów, gmach Parlamentu oraz Synagoga i Drzewo Płaczu. Zrobiliśmy też piękne zdjęcia na Basztach Rybackich i na podwórzu Zamku Królewskiego. Zwiedziliśmy również imprezową ulicę Budapesztu oraz próbowaliśmy tradycyjnych węgierskich potraw takich jak gulasz, leczo i langosz . Pobyt zwieńczył popołudniowy rejs po Dunaju. Ze statku podziwialiśmy piękno miasta nie bez przyczyny nazywane małym Wiedniem jako perełka okresu Cesarstwa Austro- Węgier.

Nawiązano bardzo dobre relacje z uczniami, nauczycielami i Panią Dyrektor ze szkoły partnerskiej, dlatego z niecierpliwością czekamy na rewizytę we wrześniu.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content