Pracownia OZE

Dzięki udziałowi w Programie Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej I LO otrzymało 75 000 zł dotacji, dzięki której udało się stworzyć pracownię OZE. 6 października w symboliczny sposób dokonano jej otwarcia. Uroczystość rozpoczęła się od wykładu dr Anny Kowalskiej z Katedry Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej na temat zalet i wad odnawialnych źródeł energii. Głos zabrał również dr Kazimierz Koprowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który wsparł nasze starania o pozyskanie dotacji. Starosta Dąbrowski, Lesław Wieczorek, podkreślił, że nowocześnie wyposażona sala pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę ekologiczną.

Aby upowszechnić wśród uczniów wiedzę na temat najnowszych badań i rozwiązań technologicznych w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE), mogli oni również uczestniczyć w tym dniu w warsztatach zorganizowanych w mobilnym laboratorium OZE-BUS. Taki „żywy” pokaz pozwolił przekonać się, że można produkować skutecznie i efektywnie energię w ten sposób oraz że może to być opłacalne ekonomicznie.