Search
Close this search box.

13 października świętowaliśmy dwa ważne wydarzenia, które w szczególny sposób integrują całą społeczność szkolną.

W 240. rocznicę awansowania Tadeusza Kościuszki na generała brygady armii amerykańskiej nastąpiło symboliczne odsłonięcie muralu, który powstał na budynku naszej szkoły. Wspomniany mural został wykonany w ramach projektu „Tadeusz Kościuszko – najczystszy syn wolności, jakiego poznałem…”, który sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Niepodległa 2023, budżetu Województwa Małopolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizując zdanie, chcieliśmy upamiętnić wybitną postać patrona naszego liceum, bohatera narodowego Polski i bojownika o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, honorowego obywatela rewolucyjnej Francji, jednego z najbardziej rozpoznawalnych Polaków w kraju i na świecie. Pomimo upływu lat jest on wciąż najczystszym wzorem poświęcenia dla ojczyzny, niestrudzonym obrońcą praw człowieka do swobody, wolności osobistej i niezależności.

Uroczystość została połączona z obchodami 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji pracownikom szkoły wręczono nagrody, a uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Jak powiedział Mark Twain ,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content