Search
Close this search box.

Finał projektu „Polsko-węgierskie tête-à-tête”

Dnia 15 października zakończyliśmy projekt współpracy polsko węgierskiej pod tytułem „Polsko-węgierskie tête-à-tête” . Był to program wymiany uczniów pomiędzy Liceum Bethlen Gábor w Budapeszcie a Liceum Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało dzięki dotacji celowej i współpracy Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka i Stowarzyszeniem Przyjaciół, Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.
W projekcie wzięło udział w sumie 30 uczniów, po 15 z każdej ze stron.
15 licealistów polskich i 15 węgierskich pożegnało się konkursem na platformie Kahoot i prezentacją najciekawszych pamiątkowych zdjęć wykonanych podczas programu. Miło było powspominać wspólne przeżycia, pośmiać się razem, potem trochę wzruszyć i zawstydzić w ostatnich minutach, kiedy było jasne, że tak naprawdę zostało już tylko pożegnanie.
Od zawsze wiadomo, że uczniowie najlepiej pamiętają to, co robili sami i to właśnie działanie jest najskuteczniejszą i najtrwalszą drogą nauki. To wyciągnięcie ich z klasy i pokazanie na żywo czegoś ciekawego i wartościowego, próbowanie i doświadczanie rzeczy jest sensem nauki.
Mamy nadzieję, że kiedyś doświadczymy raz jeszcze wszystkich tych przygód, poznamy nowych, pełnych zapału młodych ludzi, ciekawych świata, innych kultur i narodów, ciekawych też wspólnej historii polsko – węgierskiej – wspólnej od zarania zarówno Polski jak i Węgier.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content