Search
Close this search box.

Wycieczka do Ciężkowic klasy 3b 

W słoneczną środę 18 października młodzież klasy 3 b pod opieką nauczycieli pani Moniki Piekielniak-Kozik i pani Anny Zarzyckiej wyjechała do Ciężkowic.  
Na początku wyruszyliśmy do Rezerwatu Skamieniałe Miasto, jednej z największych przyrodniczych atrakcji Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Podczas spaceru nasz przewodnik opowiadał wiele ciekawych historyjek i legend związanych z tym miejscem, jak również o wpływie Ignacego Paderewskiego na rozwój tej części Polski. Dla uczczenia pamięci tego wielkiego polityka i pianisty jedna ze skał została nazwana „Baszta Paderewskiego” w 1985 r., w 125 rocznicę urodzin artysty.  

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, gdzie młodzież mogła zobaczyć liczne okazy flory i fauny pogórzańskiej, omówione przez lektora w czasie pokazu multimedialnego. Następnie wysłuchaliśmy wykładu o zwierzętach zamieszkujących okoliczne tereny oraz zobaczyliśmy krótki film o rzece Białej Tarnowskiej, jej mieszkańcach i zagrożeniach. 

Ostatnim punktem naszego zwiedzania była Ścieżka w Koronach Drzew, na której trasie znajdują się przystanki edukacji ekologicznej, leśnej i przyrodniczej oraz punkty widokowe. 

Podczas wyjazdu został wykorzystany voucher turystyczny, który wygrała Zuzanna Wcisło jako Laureat I Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Ojcowie Niepodległości…- o szablę Józefa Piłsudskiego”. 

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content