Projekt „Zdobądźmy razem Koronę Gór Polskich”

3 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli projekt „Zdobądźmy razem Koronę Gór Polskich”. Pod opieką Dyrekcji, Pani Olgi Kopały oraz Pana Arkadiusza Chwałka udali się na najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego. Lackowa jest szczytem granicznym, położonym pomiędzy Krynicą a Wysową Zdrój. I właśnie tutaj, na tym odcinku, odnajdziecie najbardziej morderczy, pozatatrzański szlak na świecie. Nie żartujemy. Było ostro i stromo. A porządku pilnuje żandarm wysoki na 997 metry, czyli sama Pani Lackowa i jest warta zmęczenia i litrów potu. Szczyt zdobywaliśmy od Izb, pokonując słynną Ścianę Płaczu, następnie prze Przełęcz Puławskiego i Ostry Wierch, zeszliśmy do miejscowości Ropki, gdzie czekał na nas autokar. Podczas marszu górskiego, nie obyło się bez przygód jak zgubione buty uczniów Nasza młodzież szkolna, zmęczona, ale zadowolona, zadeklarowała, że chętnie weźmie udział w kolejnej wyprawie tym razem na Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Czekajcie na relację , do zobaczenia.