Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych

We wtorek 7 listopada odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uczestnicy rozwiązywali on-line test wiedzy chemicznej z wybranego zakresu materiału, stosownie dla danej kategorii.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas przedmaturalnych do drugiego etapu zakwalifikował się Sergiusz Molczyk z klasy 2b, natomiast w kategorii klas maturalnych Jakub Irla z klasy 4b.
Celem Olimpiady jest umożliwienie uczniom zainteresowanym chemią sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, rozbudzenie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, ale przede wszystkim rozpoznanie szczególnie utalentowanych uczniów w dziedzinie chemii.
Gratulujemy Sergiuszowi i Jakubowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.