Wyjazd na Strzelnicę do Dębicy

17 listopada uczniowie I LO w Dąbrowie Tarnowskiej z klasy 1f z Oddziału Przygotowania Wojskowego mieli możliwość skorzystania ze strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Zawodowych w Dębicy. Strzelnica wyposażona jest w wysokiej jakości, precyzyjną broń długą i krótką. Ze wszystkimi zasadami obowiązującymi na strzelnicy zapoznał uczniów mgr inż. mjr rez. Krzysztof Zapłacki, który przeprowadził podstawowe szkolenie z zakresu bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Zdecydowana większość uczniów pierwszy raz była na strzelnicy, dlatego major bardzo dokładnie omówił ogólną budowę i rodzaje broni pneumatycznej oraz technikę strzelania z niej. Następnie pod wojskowym nadzorem odbyły się ćwiczenia w strzelaniu do tarczy. Uczniowie OPW wykonali kilka serii strzałów, a wszystkie tarcze każdy uczeń zabrał na pamiątkę.
Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Zapłackiemu, który profesjonalnie wprowadził naszą młodzież w tajniki strzelania.