Spotkanie Szkolnego DKK dla młodzieży

21 listopada odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej szkole. Tematem rozmów była książka, pt. „Ponad wszystko” autorstwa Nicol Yoon. Poniżej krótka recenzja przygotowana przez uczennice klasy 2f.

„Choroba nastoletniej Maddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi… jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.” Książka napisana jest łatwym językiem, posiada krótkie rozdziały oraz urozmaicona jest przyjemnymi dla oka grafikami. Fabuła książki głównie opiera się na rzadkiej chorobie głównej bohaterki – Madeline. W powieści zostały zobrazowane 3 rodzaje miłości: rodzicielska, nastoletnia i miłość do życia. Kolejnym z głównych bohaterów jest Olly, który zadziwił nas swoimi oryginalnymi umiejętnościami. W książce pojawiają się też matka bohaterki i pielęgniarka Maddy, które zaskakują swoimi czynami. Największym rozczarowaniem okazała się być przewidywalność fabuły oraz zakończenie książki, które nas nie usatysfakcjonowało, ponieważ nie było ono wystarczająco rozwinięte. Mimo wszystko, dobrze bawiłyśmy się podczas czytania tej książki i uważamy ze jest ona godna polecenia. – recenzowały Kinga Majocha i Magdalena Wajda.