Projekt „Zdobądźmy razem Koronę Gór Polskich”

23 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej kontynuują projekt „Zdobądźmy razem Koronę Gór Polskich”. Pod opieką Dyrektora, Pani Olgi Kopały, Pana Arkadiusza Chwałka oraz Pana Pawła Lubery tym razem zdobywali szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę. Potocznie zwana Górą Świętej Katarzyny posiada dwa wierzchołki, wschodni wierzchołek, nazywany Skałą Agaty oraz zachodni, na którym znajduję się replika pamiątkowego krzyża z 1930 r. Łysica jest całkowicie porośnięta lasem. Na szlaku spotkaliśmy charakterystyczne dla niej gołoborza oraz liczne źródła strumieni.
Tym razem było łagodnie, wręcz spacerowo. Szczyt zdobywaliśmy od Klasztoru Sióstr Bernardynek, a następnie przez kapliczkę Św. Mikołaja, zeszliśmy do miejscowości Kakoniny, gdzie czekał na nas autokar. Kolejne szczyty Korony Gór Polskich mamy zamiar zdobywać wiosną, na razie czekamy z niecierpliwością na sezon narciarski, już lada chwila pojedziemy na Białe Szkoły. Do zobaczenia!