Search
Close this search box.

Wyjazd na strzelnicę i lodowisko do Dębicy

20 grudnia uczennice oraz uczniowie I LO w Dąbrowie Tarnowskiej z klasy 1g z Oddziału Straży Granicznej nabywali umiejętności posługiwania się bronią na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Zawodowych w Dębicy. Strzelnica wyposażona jest w wysokiej jakości, precyzyjną broń długą i krótką. Kompleksowo z zasadami obowiązującymi na strzelnicy zapoznał uczniów mgr inż. mjr rez. Krzysztof Zapłacki, który przeprowadził szkolenie z zakresu bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Zdecydowana większość uczniów pierwszy raz była na strzelnicy, dlatego major bardzo dokładnie omówił ogólną budowę i rodzaje broni pneumatycznej oraz technikę strzelania z niej. Następnie pod wojskowym nadzorem odbyły się ćwiczenia w strzelaniu do tarczy. Uczniowie SG wykonali kilka serii strzałów, a wszystkie tarcze każdy uczeń zabrał na pamiątkę.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Zapłackiemu, który profesjonalnie wprowadził naszą młodzież w tajniki strzelania.

Dodatkowo uczennice oraz uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Ciecińską i p. Leszkiem Lechowiczem odwiedzili lodowisko w Dębicy. Celem wycieczki było bowiem, także promowanie aktywności fizycznej poprzez uprawianie łyżwiarstwa. Młodzież chętnie zmagała się z lodową taflą oraz z ogromną determinacją starała się rozwijać swoje umiejętności sportowe. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnikom dopisywało poczucie humoru i niezłomna postawa wesołej rywalizacji pomimo upadków na lodzie.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content