III etap Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich

Kolejny etap Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich za nami! Tym razem uczestniczyła w nim w charakterze widzów młodzież szkół podstawowych z Gruszowa Wielkiego, Nieczajny Górnej, Radgoszczy i Smęgorzowa, która rozpoczęła przygotowania do udziału w Dąbrowskim Turnieju Debat Oksfordzkich. Po szkoleniu, podczas którego uczniowie ze szkół podstawowych dowiedzieli się, czym są debaty oksfordzkie oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas dyskusji, obejrzeli oni dwa pojedynki na słowa dotyczące następujących tematów:
W życiu zawodowym trzeba robić to, co się kocha bez względu na korzyści finansowe – 2a (propozycja) – 1e (opozycja)
Gry komputerowe rozwijają, nie szkodzą – 2c (propozycja) – 3a (opozycja)
Zmagania wygrały drużyny z klas 1e i 3a. Gratulujemy!
Drużyny ze szkół podstawowych zmierzą się ze sobą pod koniec stycznia. Życzymy owocnych i przyjemnych przygotowań do debat.