Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

15 stycznia obyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży naszej szkoły. Tematem rozmów była książka autorstwa Becci Fitzpatrick, pt. „Niebezpieczne kłamstwa”. Ludzie zmieniają tożsamość lub miejsce zamieszkania, kiedy chcą całkowicie zmienić swoje życie. Ale Estella musiała zmienić wszystko, mimo że wcale nie chciała zniknąć. Główna bohaterka prowadzi z pozoru normalne życie. Z pozoru normalne, gdyż zmaga się z problemami, z którymi nie powinno mieć styczności żadne dziecko. Becca Fitzpatrick ukazuje nietuzinkową historię dzisiejszej nastolatki, która jednak różni się od reszty. Pokazuje również, że często to co widzimy, nie jest takie samo w rzeczywistości. Dzięki „Niebezpiecznym kłamstwom” mamy okazje śledzić losy bohaterki, która naprawdę nie miała łatwego życia, a relacje w których do tej pory była, okazywały się z czasem toksyczne. W pewien sposób jest to dość oryginalna historia, ponieważ Stella jest jedną z pierwszych bohaterek, która aby osiągnąć swój cel, zmusza się do kłamstwa, nie robiąc tego z własnej woli. Jeśli sięgając po tą książkę oczekujecie dobrego thrillera, możecie się jednak rozczarować. Mimo to historia Stelli jest ciekawa i warta uwagi, ponieważ wszystko co ją spotyka jest pouczające, a wiele nowych sytuacji, w których bohaterka się znajduje może Was zaskoczyć.