Search
Close this search box.

31 stycznia w I LO odbył się pierwszy etap Dąbrowskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

Wzięły w nim udział cztery drużyny.
W pierwszym pojedynku na słowa zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim (którzy wystąpili jako propozycja) oraz Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej (przyjęli oni na siebie rolę opozycji). Dyskusja poświęcona była tematowi: „Media społecznościowe poprawiają relacje ludzi”. Debata była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie niewielką przewagą punktów wygrała drużyna z Gruszowa Wielkiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Smęgorzowa próbowali udowodnić słuszność stwierdzenia: „Bez telefonu komórkowego dziś nie da się żyć”, ale pokonani zostali przez młodzież z Radgoszczy, która siłą swoich argumentów obaliła postawioną tezę.
Finał z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Radgoszczy oraz Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbędzie się tuż po feriach.
Mamy nadzieję, że udział w Dąbrowskim Turnieju Debat Oksfordzkich pozwolił uczniom szkół podstawowych przekonać się, że prowadzenie debaty metodą oksfordzką rozwija w uczestnikach kulturę dyskutowania, konieczność dostosowania się do reguł, a ograniczony czas na wypowiedź zmusza mówców do dobrego przygotowania i konkretnych wypowiedzi.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content