Wycieczka do Katowic uczniów klas pierwszych

Dnia 8 lutego, w Tłusty Czwartek klasy pierwsze zwiedziły prześliczne osiedle robotnicze NIkiszowiec, w Katowicach, które właściciele kopalni, rodzina Gisze wybudowali dla górników. Pomysł genialny i wykonanie z zastosowaniem wszystkich dostępnych dobrodziejstw cywilizacji początku XX wieku. Mieszkańcy Nikiszowca mieli duże i widne mieszkania, światło elektryczne, bieżącą wodę, kanalizację, ogródki szkołę, bibliotekę, pralnię i…..blisko do pracy. Piękne ceglane budynki i dziś mogą z powodzeniem konkurować ze współczesnym budownictwem mieszkaniowym. Po Katowicach pojechaliśmy do Planetarium w Chorzowie, gdzie obejrzeliśmy niezwykły obraz wszechświata, który ciągle wymyka się skalom i obliczeniom jakie jesteśmy w stanie zrozumieć. Cudowne zdjęcia galaktyk i mapa gwiazd połączona z fantastycznym opisem i wyjaśnieniem na pewno nie potrzebują większej rekomendacji. Podobało się pomimo kiepskiej pogody.