Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej

29 lutego br. Michał Wolak – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Danuta Kania – główna księgowa I LO w obecności Lesława Wieczorka – Starosty Dąbrowskiego oraz Krzysztofa Bryka – Wicestarosty Dąbrowskiego podpisali umowę z Bogusławem Tworzydło – właścicielem firmy PLAN-BIURO ARCHITEKTONICZNE na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Planowana inwestycja zakłada nie tylko wybudowanie nowej sali wielofunkcyjnej, ale również dostosowanie całego budynku szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki rozbudowie powstanie nowoczesny obiekt, który ma służyć rozwojowi szkoły poprzez stworzenie warunków do realizacji innowacyjnych form kształcenia. Aula, posiadając odpowiednie zaplecze sanitarne oraz biurowo-socjalne, będzie pełnić rolę profesjonalnego i nowoczesnego centrum konferencyjnego. Wybudowanie jej nie tylko poprawi komfort pracy i nauki uczniów I LO, ale pozwoli także na zwiększenie dostępności oferty rekreacyjnokulturalnej dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i powiatu, umożliwi organizację imprez edukacyjno-rozrywkowych, zapewni rozwój działań kulturalnych dla młodzieży oraz umożliwi dostęp do infrastruktury widowiskowej osobom niepełnosprawnym.