Powiatowy konkurs czytelniczo-recytatorski

6 marca odbyła się kolejna – już dwunasta – edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Recytatorskiego, która z okazji 460. rocznicy urodzin Williama Shakespeare’a została poświęcona temu wybitnemu dramaturgowi. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. Spotkanie było nie tylko okazją do wykazania się talentem recytatorskim, ale również do pogłębienia znajomości twórczości Shakespeare’a. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości „Romea i Julii”, a następnie zaprezentować utwór o tematyce miłosnej. Jury oceniało uczestników w pięciu kategoriach: dobór repertuaru, kultura słowa, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce zajął Marcin Gadziała ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, II miejsce wywalczyła Weronika Kowal, również ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, III lokatę ex aequo Blanka Pietras ze SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Magdalena Obara ze SP w Smęgorzowie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego jury po podsumowaniu wyników z obu części postanowiło przyznać cztery wyróżnienia dla: Justyny Łaty ze SP w Sieradzy, Julii Kurnal ze SP w Słupcu, Zuzanny Borsy ze SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Mai Sternal ze SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!
Konkurs zorganizowały: p. Anna Janczak, p. Barbara Gniadek i p. Katarzyna Leżoń-Tabor.