Search
Close this search box.

Oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy w ILO

19 marca odbyło się w naszej szkole oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy, z której będą mogli korzystać wszyscy uczniowie I LO. W uroczystości wzięli udział: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Komendant PSG w Tarnowie kpt. SG Paweł Wolak, Komendant Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk. Piotr Rowiński. Po symbolicznym przecięciu wstęgi nastąpiła prezentacja strzelnicy, w czasie której uczestnicy wydarzenia mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem instruktora płka Andrzeja Ziobrowskiego.

Wirtualna strzelnica jest symulatorem strzeleckim, który umożliwia trening w kontrolowanych warunkach. Dzięki zaawansowanej technologii użytkownicy mogą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie bez konieczności używania ostrej amunicji, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i obniżenie kosztów treningu. W strzelnicy wirtualnej używa się broni z czujnikami elektronicznymi bądź laserowymi. Tarcze, do których celują ćwiczący, to ekrany, na których rzutnik wyświetla obraz. Trafienie w cel zaliczane jest przez komputer, który sprawdza, czy w chwili oddania strzału celownik był wymierzony precyzyjnie. Interaktywna formuła zestawu uzupełniona w realistyczne repliki broni umożliwia szybkie i precyzyjne oddawanie strzałów i ich bieżące korygowanie.

Strzelnica wirtualna to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko rozwija umiejętności strzeleckie, ale wpływa również na zdolność koncentracji i refleksu. Z pewnością ułatwi uczniom Oddziałów Przygotowania Wojskiego i Straży Granicznej realizację programu nauczania.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content