Szkolny konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Kościuszko pod Racławicami, Jan Matejko

Z okazji dnia patrona szkoły 27 marca bieżącego roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas pierwszych i drugich. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki.
Wyniki szkolnego konkursu są następujące:
1 miejsce Mariusz Leżoń IIA
2 miejsce Emilia Twardzik ID
3 miejsce Magdalena Dynak IIC, Kacper Misiaszek IIA
Także z jej okazji uczniowie z klas IIIB, IIIC i IIID przygotowali kolaże zdjęć zawierający fotografie, obrazy, mapy, krótkie opisy poświęcone zasługom Kościuszki oraz miejscom jego pamięci w kraju i za granicą. Najlepsza kompozycja została wyłoniona w wyniku głosowania uczniów klas pierwszych i drugich. Najwięcej głosów otrzymała praca Mileny Motyki i Natalii Kuty z klasy IIIB.
Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich uczestników za przygotowanie się do konkursu.