Search
Close this search box.

Szkoła Biznesu Społecznego

3 kwietnia 2024 r. odbyła się w naszym liceum szkolna rozgrywka w ramach Chłopska Szkoła Biznesu dzięki uprzejmości p. Marii Brzeziak pracującej w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie. Uczestnikami gry byli uczniowie klasy 3a realizujący zajęcia edukacyjne z podstaw zarządzania i finansów z p. Leszkiem Lechowiczem. 

Na etapie szkolnym zwyciężyli:

Karol Jakóbczak oraz Piotr Jurczyk, którym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach turniejowych na etapie wojewódzkim.

Od 2012 roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie prowadzi akcję edukacyjną, która ma na celu upowszechnienie wiedzy o przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół średnich z Małopolski. „Chłopska Szkoła Biznesu”, bo tak nazywa się gra na bazie której realizowana jest akcja SZKOŁA BIZNESU SPOŁECZNEGO, polega na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych obejmujących zagadnienia przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla klasycznych przedsiębiorstw i jest realizowana z wykorzystaniem gry planszowej.
Zaproponowany przez nas program zajęć obejmuje 2 godziny lekcyjne i składa się z następujących elementów:

  1. rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu, która ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmów wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy;
  2. rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna, ukazującej różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi;
  3. dyskusji na temat zasad działania przedsiębiorstw społecznych.

  Informacje o aktualności

  Przydatne Informacje

  Adres szkoły

  Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

  Dane kontaktowe

  0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

  Regulamin rekrutacji

  Dokumenty rekrutacyjne

  Rekrutacja online

  Skip to content