Wycieczka klasy 1g do Tarnowa

9 kwietnia uczennice oraz uczniowie I LO w Dąbrowie Tarnowskiej z klasy 1g z Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Poznawali dziedzictwo kulturowe regionu dzięki fascynującym opowieściom pani przewodnik z Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Młodzież miała też szansę na wesołą integrację oraz nieokiełznaną aktywność fizyczną dzięki wizycie we FlyParku’u pod opieką: p. Małgorzaty Ciecińskiej i p. Leszka Lechowicza.
Dodatkowo uczennice oraz uczniowie naszej szkoły dzięki uprzejmości p. Bożeny Białas konkurowali w ramach gry miejskiej śladami generała Józefa Bema. Celem gry było m.in. rozwiązywanie skomplikowanych zagadek, poznawanie historii regionu i postaci, rozbudzanie zamiłowania do małej ojczyzny, odkrywanie regionu z niecodziennych stron, a także promowanie aktywności fizycznej poprzez grywalizację. Młodzież chętnie zmagała się ze sobą i z determinacją starała się rozwiązywać wszystkie zadania. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnikom dopisywało poczucie humoru i niezłomna postawa wesołej rywalizacji.