Search
Close this search box.

Wycieczka klasy 1g do teatru J. Solskiego w Tarnowie

W dniu 16 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1g pod opieką wychowawcy p. L. Lechowicza i polonistki p. B. Warecka – Łachut wyjechali do tarnowskiego teatru, aby oglądnąć spektakl według komedii Moliera – „Świętoszek”. Sztuka została zrealizowana w formie tradycyjnej, co dla nas okazało się atutem, gdyż przyswojenie treści stało się błahostką, tym bardziej, że przygotowaliśmy się do odbioru tej komedii.
Drugi punkt wycieczki, czyli poznanie cech architektonicznych Ratusza tarnowskiego, też okazał się sukcesem, bowiem uczniowie zwiedzili wcześniej tą Perłę Tarnowa, więc mogliśmy skupić się na odnalezieniu detali będących wyznacznikami stylu. Pomogły materiały przygotowane przez polonistę, dostosowane do wymagań programowych.
Na podkreślenie zasługuje fakt zaangażowania uczniów w zorganizowanie wycieczki. Skarbnik Hubert Band sprostał swoim obowiązkom klasowego finansisty i pod opieką nauczyciela perfekcyjnie rozliczył koszty przejazdu i biletów wstępu, natomiast uczennica Ada Kopała zapewniła nam przejazd. Dzięki świetnej organizacji i dyscyplinie uczniów nawet pochmurna aura nie była w stanie popsuć nastroju uczestnikom wycieczki.

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content