Search
Close this search box.

Zielona Szkoły w Bułgarii – podsumowanie

Dłuuuga, 27-godzinna podróż do Słonecznego Brzegu, mimo że nużąca, nie zniechęciła naszej młodzieży, a wręcz przeciwnie – wyzwoliła silne pragnienie plażowania i poznawania nowego miejsca w formie „Tour de Słoneczny Brzeg”.
Plażing pełnowymiarowy wraz z kąpielami słonecznymi był realizowany w kolejnych dniach. Przyniósł wszystkim uczestnikom Zielonej Szkoły wiele radości i zadowolenia. Cieszyliśmy się piękną pogodą, korzystaliśmy z życia!
Nocna eskapada do Nesseber – miasteczka na wyspie – była równie atrakcyjna. Integracja trwała w najlepsze przez cały wyjazd.
Dla urody zrobiliśmy wszystko w spa pod chmurką: zaliczyliśmy kąpiel w solankach lagunowego Jeziora Atanasowskiego oraz okłady błotne. Kultura także nie pozostała zaniedbana: odwiedziliśmy średniowieczne monastyry z bogatymi kolekcjami ikon, islamskie meczety i prawosławne cerkwie, a na deser bułgarską Florydę – niezwykle urokliwy kurort (Marina Dinevi), a zarazem największy port jachtowy na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Zwiedziliśmy morską stolicę Bułgarii – Burgas, gdzie zobaczyliśmy stare miasto, port, molo oraz przepiękny nadmorski deptak. Było pięknie!
Wschód słońca był nasz, ostatnie plażowanie w pełnym blasku, jak i w asyście księżyca wypełniło nas radością, ale i smutkiem, że to, co dobre, tak szybko się kończy…
Czas spędzony w Bułgarii był nie tylko okazją do zachwytu nad pięknem tego świata i poznaniem nowej kultury, ale przede wszystkim czasem na budowanie relacji, integrację, świetną zabawę i przekraczanie własnych granic. Było super, a uśmiechy na twarzach i zadowolenie naszej młodzieży są najlepszą laurką!

Informacje o aktualności

Przydatne Informacje

Adres szkoły

Piłsudskiego 44, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Dane kontaktowe

0-14 642-23-94 1lo.dabrowa@gmail.com

Regulamin rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne

Rekrutacja online

Skip to content