31 Edycja Patriotycznego Biegu Sokoła

W środę 25 września 2024 r. nad zalewem w Narożnikach ponad 360 młodych biegaczy z powiatu dąbrowskiego wzięło udział w 31. edycji patriotycznego biegu przełajowego
pn . Bieg „Sokoła”. Nasza szkoła- I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej również wzięła udział w tym sportowym przedsięwzięciu. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast patronat honorowy przyjęli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Wójt Gminy Radgoszcz Andrzej Fijał. Szkoły rywalizowały o puchary ufundowane przez: Starostę Dąbrowskiego, Wójta Gminy Radgoszcz i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Uczniowie indywidualnie walczyli o podium (zdobywcy miejsc I-III otrzymali puchary, medale i dyplomy), dodatkowo były też dyplomy za lokaty IV-V w poszczególnych kategoriach wiekowych.  Nasza placówka zajęła I miejsce, zdobywając Puchar Starosty Dąbrowskiego. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

• II miejsce – Natalia Kijak (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • III miejsce – Justyna Rokocz (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • IV miejsce – Nikola Nowakowska (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • I miejsce – Łukasz Pasternak (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • III miejsce – Dominik Podosek (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • IV miejsce – Ignacy Motyka (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • V miejsce – Igor Pikul (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej).

Serdecznie gratulujemy wygranym zajętych miejsc, pucharów oraz dyplomów