Wycieczka do Lublina

3 października 2024 r. uczniowie klas 1b oraz 1c wzięli udział w wycieczce do Lublina. Obie klasy w towarzystwie opiekunów i przewodników zwiedziły Muzeum Zamkowe a następnie Stare Miasto. Wyjazd był świetną okazją do zapoznania się z historią Lublina, wysłuchania legend i ciekawostek związanych z miastem, zobaczenia znamienitych dzieł sztuki z Unią lubelską Jana Matejki na czele, czy też nawiązania kontaktu z mieszkańcami Wilna za pośrednictwem portalu znajdującego się na Krakowskim Przedmieściu. Jednym z punktów programu była także wizyta w escape room-ie, która miała na celu integrację pierwszoklasistów. Podzieleni na pięcio i sześcioosobowe grupy musieli w ciągu 60 minut uciec ze specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, rozwiązując zagadki i używając siły swojego umysłu. Była to świetna okazja do treningu umiejętności współpracy, logicznego myślenia i łączenia faktów. Dobra zabawa i śmiech była oczywiście wpisana w ten scenariusz.