Jesienne biegi przełajowe

W dniu 10.10.2024 w piękną jesienną pogodę uczniowie I Liceum im Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wybrali się na jesienne biegi przełajowe. Drużyny chłopców i dziewcząt startowali w sztafetach w pobliskim parku który znajdował się przy ZST w Szczucinie. Nasi podopieczni spisali się rewelacyjnie zdobywając najwyższe podium. Ekipa mężczyzn od początku startu wyszła na prowadzenie i nie oddała go do końca biegu wyprzedzając drużyny ZS im K. K Baczyński z Dąbrowy Tarnowskiej oraz ZST ze Szczucina. ,,Ozdobą'' zawodów kobiet był pojedynek z mocną rywalką z sąsiedniego liceum z Dąbrowy Tarnowskiej ale nasza najlepsza biegaczka Natalia Kijak odparła ataki przeciwniczki i spokojnie dokończyła sztafetę zwycięstwem. Był to rewanż za nieznaczną porażkę w biegu sokoła który odbył się miesiąc wcześniej. Trzecie miejsce zajęła szkoła ze Szczucina. Dziękujemy gospodarzom za zorganizowanie imprezy a wszystkim uczestnikom za godną postawę i sportową rywalizację.
Skład drużyny I LO im. Tadeusza Kościuszki: chłopcy -K. Surowiec, P. Surowiec, D. Podosek,S. Hajdas, Ł. Pasternak, J. Motyka, W. Łużecki, M. Szpotan, T. Pikul
Dziewczyny: J. Rokocz, N. Kijak, O. Ciecińska, J,. Grzybczyk, N. Nowakowska, Z. Łos, K. Bielat, W. Krechniak, J. Kinel, S. Grzeszczyk.