Spotkanie ze zdobywcą Potrójnej Korony Maratonów

11 października uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z prof. dr. hab. Janem Chmurą, Honorowym obywatelem Dąbrowy Tarnowskiej, wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, uznanym specjalistą z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego i teorii sportu. Profesor jest pierwszym Polakiem, który rozpoczynając w wieku 63 lat karierę maratończyka, w pięć i pół roku zdobył potrójną koronę maratonów: Koronę Maratonów Polskich, Koronę Siedmiu Kontynentów i Największych Maratonów Świata. Podczas spotkania z młodzieżą przekonywał, że na bieganie nigdy nie jest za późno, a racjonalny trening sprzyja zdrowiu i spowalnia procesy starzenia. Na zakończenie spotkania przekazał panu dyrektorowi medal, wybity przez władze Wrocławia, które uhonorowały w ten sposób sukces dąbrowianina – zdobycie trzech koron maratonów.