Klasa 1c, 1b – wyjazd do teatru

W dniu 23 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1ci 1b pod opieką polonistek wyjechali do tarnowskiego teatru, aby oglądnąć spektakl według dramatu Szekspira – „Hamlet”. Sztuka została zrealizowana w połączeniu formy tradycyjnej i uwspółcześnionej, co dla nas okazało się atutem, gdyż ułatwiło przyswojenie treści, tym bardziej, że przygotowaliśmy się do odbioru tej tragedii.

Na uwagę zasługuje pomysłowe uwspółcześnienie przekazu dramatycznego. Rozbudziło to pomysłowość uczniów, którzy oceniali inwencję twórców, ale też wykazywali się własnymi propozycjami. Dostrzegali nasi szkolni widzowie, że choć sztuka powstała wiele lat temu, to problemy ludzi, ich emocjonalność i radzenie sobie z problemami niewiele się zmieniło.
Każde teatralne spotkanie ze sztuką budzi refleksje o życiu i ludziach, pokazuje świat rzeczywisty, który jest dla młodzieży coraz bardziej abstrakcyjny. Stanowczo można stwierdzić, że warto było spotkać się z Hamletem. Oby więcej takich doznań.