Finał międzyszkolnego turnieju „Szkoła Biznesu Społecznego 2024”

11 czerwca 2024 r. odbył się wielki finał międzyszkolnego turnieju „Szkoła Biznesu Społecznego 2024” zorganizowany przez Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie. Uczestnikami gry byli uczniowie z poszczególnych powiatów w województwie małopolskim. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Karol Jakóbczak oraz Kacper Ujek, uczniowie klasy 3a realizujący zajęcia edukacyjne z podstaw zarządzania i finansów z p. Leszkiem Lechowiczem, którym serdecznie gratulujemy udziału w etapie wojewódzkim turnieju.

Od 2012 roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie prowadzi akcję edukacyjną, która ma na celu upowszechnienie wiedzy o przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół średnich z Małopolski. „Chłopska Szkoła Biznesu”, bo tak nazywa się gra na bazie której realizowana jest akcja SZKOŁA BIZNESU SPOŁECZNEGO, polega na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych obejmujących zagadnienia przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla klasycznych przedsiębiorstw i jest realizowana z wykorzystaniem gry planszowej.
Zaproponowany przez nas program zajęć obejmuje 2 godziny lekcyjne i składa się z następujących elementów:

rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu, która ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmów wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy;
rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna, ukazującej różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi;
dyskusji na temat zasad działania przedsiębiorstw społecznych.