Nasi uczniowie mistrzami powiatu

W dniu 30.05.2022r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Artura Nowaka i Łukasza Witka przystąpili do rywalizacji w kategorii chłopców w Powiatowej Licealiadzie Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu dąbrowskiego.    Już po pierwszym spotkaniu było widać, że nasi chłopcy tego dnia są w doskonałej formie – mecz z drużyną z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Brniu wygrali 6:0. Jedyny opór naszym piłkarzom postawili uczniowie szkoły ze Szczucina, ale tylko do przerwy (1:1). To spotkanie jednak wygraliśmy 3:1. Ostatnią w rywalizacji była ,,sąsiednia’’ drużyna ze szkoły im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. To spotkanie zakończyło się 3:0 na naszą korzyść.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i medale. Nagrody wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Brniu Jarosław Boryczka oraz Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Panek. Gospodarzem zawodów     na wysokim poziomie piłkarskim była szkoła w Brniu, a ich organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Kadra I LO:
1. Adam Zych klasa 1a