PoznajeMY Polskę. Trzydniowa wycieczka klas IV i III do Wrocławia.

W dniach 16-18 listopada 2022 r. uczniowie klasy 3d oraz klas IV wraz z opiekunami wyruszyli do Wrocławia. Swą przygodę rozpoczęli od wejścia na punkt widokowy Stadionu Miejskiego – jednej z aren EURO 2012, aby następnie udać się na spacer przed Halę Stulecia wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynną Fontanna Wrocławską. Kolejnym punktem programu pierwszego dnia wyjazdu była wizyta w Hydropolis – nowoczesnej, multimedialnej wystawie poświęconej wodzie oraz wspólna obiadokolacja w przytulnym bistro „Przystanek Wrocek”.
Następnie w trakcie drugiego dnia wyjazdu – wsłuchując się w ciekawe opowieści przewodnika – uczestnicy dotarli m.in.: na Stare Miasto, Ostrów Tumski, do Katedry Wrocławskiej oraz na Uniwersytet Wrocławski, aby finalnie wyruszyć na spacer w poszukiwaniu krasnali wrocławskich, podziwiając uroki miasta. Głównym punktem drugiego dnia było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i unaocznienia artystycznej wizji działań patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki, przedstawionego podczas słynnej zwycięskiej bitwy w niezwykle sugestywny sposób. Zwieńczeniem dnia była wspólna kolacja w najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower.
Kolejny dzień wypełnił kontakt z przyrodą, tematyczne poświęcony był aspektom środowiskowym, zwłaszcza dzięki wizycie w ogrodzie botanicznym. Wycieczka wzbudziła dużo pozytywnych emocji. Pomimo słoty i chłodu uczestnicy wykazali się dużą energią i zapałem oraz poczuciem humoru. Wspaniale jest móc poznawać Polskę i wspólnie odkrywać jej walory!

Wyjazd był dofinansowany z programu „Poznaj Polskę”