Zaproszenie do pedagoga

Droga Uczennico, Drogi Uczniu!

Nauczanie na odległość to czas, w którym nie brakuje wyzwań i wyrzeczeń. Nie możesz spotykać się ze swoimi przyjaciółmi tak często, jakbyś tego chciała/chciał. Zamknięta/zamknięty w czterech ścianach domu nie masz zbyt wielu rozrywek, by odpocząć po bardzo ciężkim dniu pracy. Nuda i monotonia każdego dnia powodują utratę energii i ochoty na aktywność fizyczną. Poczucie, że jesteś opuszczona/opuszczony i osamotniona/osamotniony może być bardzo dotkliwe.

Nie można się jednak poddawać!

Wiem, że te słowa nie wszystkich zachęcą do działania. Nie ma już naturalnego podziału między domem a szkołą i trudno jest znaleźć swoją strefę komfortu, gdzie można by było odpocząć od natłoku różnych spraw, a przede wszystkim od komputera, wokół którego kręci się każdy dzień.

Jeżeli:

• pojawia się myśl, że nikt Ciebie nie rozumie i nie masz z kim o tym pogadać;
  • stawiane są wielkie wymagania, a Ty nie wiesz, jak temu wszystkiemu sprostać;
  • sądzisz, że już nie dajesz rady wytrzymać napięcia i presji związanej z wielością zadań do wykonania;
  • w środowisku domowym trudno Ci znaleźć oparcie;
  • nie wiesz, co zrobić, aby efektywniej wykorzystać czas,
  • wydaje Ci się, że życie straciło swój sens – nie wahaj się tym podzielić ze mną.

Pamiętaj!

Możesz skontaktować się poprzez platformę MSTeams. Zawsze odpowiem na Twój wpis na czacie.

Możesz przyjść do mojego gabinetu (przy zachowaniu reżimu sanitarnego).

Czekam na Ciebie w godzinach od 13.00 – 14.00 od poniedziałku do czwartku (ale zawsze możesz mnie zastać w innych godzinach pracy).

Zapraszam!