Klasa mundurowa Straży Granicznej

ROZSZERZENIA geografia, język angielski (Klasa Straży Granicznej)

Klasa o tym profilu to oferta dla osób, które lubią aktywny tryb życia i chcą związać swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych, agencjach ochrony oraz w zawodach, gdzie istotne są przepisy prawa i podwyższona sprawność fizyczna. Nauka w tej klasie daje możliwość zdobycia wiedzy o specyfice pracy formacji, jaką jest Straż Graniczna, jej podstawowych zadaniach, sposobach pełnienia służby granicznej, musztrze, obowiązujących regulaminach i przepisach, zasadach użycia środków przymusu bezpośredniego, broni palnej, środków łączności. Uczniowie tej klasy w pierwszym i drugim roku nauki odbywają szkolenie wojskowe, które kończy nadanie certyfikatu dającego dodatkowe punkty przy staraniu się o pracę w Wojskowej Jednostce Straży Granicznej. W programie klasy przewidziano m.in. zajęcia z samoobrony z elementami taktyki i technik interwencji, pomoc przedmedyczną, wyjazdy do placówek SG, dwa obozy kondycyjno-szkoleniowe w placówkach Straży Granicznej w Zakopanem i Bieszczadach. Uczniowie wyjeżdżają na zajęcia do Nowego Sącza, do portu lotniczego w Krakowie – Balicach i Rzeszowie, a także na patrol graniczny do jednostki SG.

Przedmioty punktowane:

• język polski;
  • matematyka;
  • język angielski;
  • geografia lub wychowanie fizyczne,
  • ponadto próba sprawności fizycznej.

Ćwiczenia w próbie sprawności fizycznej:

• SKOK W DAL Z MIEJSCA;
  • BIEG WAHADŁOWY 10X10 m;
  • SKŁONY TUŁOWIA W PRZÓD W LEŻENIU TYŁEM (BRZUSZKI) .

Szczegółowy opis próby sprawności fizycznej zawiera załącznik_nr_5 do regulaminu rekrutacji.