Klasa z rozszerzeniem z języka angielskiego i języka polskiego

ROZSZERZENIA język angielski, język polski

Rozszerzony program nauczania języka angielskiego i języka polskiego pozwala na łączenie zainteresowań humanistycznych, literackich i językowych z pasją poszukiwania, odkrywania i interpretowania ciekawych zjawisk społecznych oraz wydarzeń kultury. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie rozwiną swoje umiejętności w komunikacji interpersonalnej. Nauczą się rozpoznawać i interpretować mechanizmy funkcjonowania kultury masowej i popularnej, a także kultury wysokiej. Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie osiągną biegłość w posługiwaniu się językiem obcym. Rozwiną również swoje umiejętności literackie, oratorskie i interpersonalne. Będą mieć okazję zaprezentować swoje zdolności i umiejętności, występując w przedstawieniach przygotowywanych w ramach koła teatralnego czy tworząc artykuły zamieszczane na stronie internetowej szkoły.